shape
EKZEKUTIMI I TITUJVE EKZEKUTIVE

Nė fushėn e ekzekutimit tė vendimeve gjyqėsore e titujve tė tjerė ekzekutivė SBS ofron shėrbime komplekse nė pėrputhje me praktikat ligjore mė tė mira nė fushėn e ekzekutimit.
Shėrbimi bazė konsiston nė nisjen e procedurave, mbledhjen e informacionit rreth debitorit dhe pasurive tė tij, sekuestrimin konservativ dhe ekzekutiv tė pasurive tė luajshme dhe tė paluajtshme tė debitorit, vlerėsimi dhe shitja e tyre nė ankand dhe shpėrndarja nė kohė optimale e shumave te kreditorėt si dhe njė sėrė shėrbimesh specifike qe janė tė lidhura me ato tituj ekzekutiv tė cilėt kėrkojnė kryerjen e njė veprimi tė caktuar pėrmbarimor. Ne mund t’ju ofrojmė njė sėrė alternativash pėr strategjinė e ekzekutimit dhe ju mund tė zgjidhni mė efektiven ndėr to, nė menyrė qė e drejta juaj tė materializohet nė masėn 100 %. Nė rast se ju nuk jeni familjarizuar me mundėsite ligjore qė ekzistojnė pėr sa mė sipėr, zyra jonė ju ofron asistencė ligjore pėr dhėnien e informacionit tė duhur dhe pėr t’ju drejtuar gjatė gjithė procesit tė ekzekutimit.
Titujt ekzekutivė:
Vendimet civile tė formės sė prerė te gjykatės qė pėrmban njė detyrim, vendimet e dhėna prej saj pėr sigurimin e padisė si dhe pėr ekzekutimin e pėrkohshėm;
Vendimet penale tė formės sė prerė nė pjesėn qė bėjnė fjalė pėr tė drejta pasurore;
Vendimet e njė gjykate arbitrazhi nė Republikėn e Shqiperisė
Vendimet e gjykatave tė arbitrazheve tė shteteve tė huaja qė u ėshtė dhėnė fuqi sipas dispozitave pėrkatėse tė Kodit tė Procedurės Civile tė RSH;
Aktet noteriale qė pėrmbajnė detyrim nė tė holla, si dhe aktet pėr dhėnien e kredive bankare ose aktet pėr dhėnien e kredive nga institucionet financiare jobankare;
Kambialet, ēeqet, e letrat me urdhėr qė barazohen me ato;
Aktet e tjera qė sipas ligjeve tė veēanta quhen tituj ekzekutivė.


shape
NE JU OFROJME SHERBIMIN TONE, JU NA JEPNI BESIMIN TUAJ
shape
Copyright © 2011.  All Rights Reserved.