shape
NDĖRMJETĖSIM

Shėrbimi Pėrmbarimor Privat SBS ėshtė i gatshėm tė ofrojė pėr kreditorėt ndėrmjetėsim lidhur me mosmarrėveshjet e krijuara me palėn debitore, pėr shkak tė detyrimeve tė kėsaj tė fundit. Kėtė shėrbim ky shėrbim e ofron gjatė fazės sė ekzekutimit vullnetar (afati i ekzekutimit vullnetar nė kėtė rast ėshtė i negociueshem me kreditorin), duke mos filluar menjėherė ekzekutimin e detyrueshėm, ēka do tė thotė pėr kreditorin kosto minimale dhe kohė optimale pėr ekzekutimin e detyrimit nė rast se negocimi me palėn debitore rezulton i sukseshėm.

Ndėrmjetėsimi ėshtė njė mėnyrė efikase pėr tė arritur zgjidhjen e konfliktit kreditor-debitor. Pėrveē kėsaj, pjesėmarrja e debitorit nė procesin e ndėrmjetėsimit e ndihmon kėtė tė fundit tė ketė njė pasqyrė tė qartė tė situatės, mundėsive tė tij alternative pėr zgjidhjen e konfliktit dhe tė kostos financiare tė ekzekutimit tė detyrueshėm.

Gjithashtu, shtojmė se nė rast se proēesi i ndėrmjetėsimit rezulton i sukseshėm, marrėveshja e arritur mes palėve rregullon marrėdhėnien e tyre dhe shmang konflikte tė mundėshme qė mund tė lindin si pasojė e ekzekutimit tė detyrueshėm.

shape
NE JU OFROJME SHERBIMIN TONE, JU NA JEPNI BESIMIN TUAJ
shape
Copyright © 2011.  All Rights Reserved.