shape
EKZEKUTIMI I PASURIVE TĖ LUAJTSHME

Shėrbimi pėrmbarimor privat SBS ofron dhe garanton njė shėrbim tė shpejtė dhe efikas lidhur me sekuestrimin & shitjen e pasurive tė luajtshme tė debitorit tė zbuluara gjatė investigimit tė pėrmbaruesit gjyqėsor privat, gjithashtu dhe ndjekjen e shpejtė tė procedurės pėrmbarimore lidhur me ato kolaterale qė janė bllokuar nė favor tė kreditorit nė bazė te Ligjit pėr Barrėt Siguruese.

Duke u nisur nga qėllimi ynė pėr tė krijuar shėrbime komplekse pėr klientėt tanė ne kemi organizuar dhe ndėrtuar tė gjithė logjistikėn e nevojshme, magazinimin, parkimin, vlerėsimin, shitjen dhe transferimin e shumave monetare te kreditori, duke kursyer kėshtu paratė dhe kohėn tuaj. Profesionalizmi ynė dhe i partnerėve tanė tė jashtėm (shoqėri e sigurise fizike, ekspertė vlerėsues e kontabėl tė autorizuar), logjistika dhe ambjentet ndihmėse (arkiva) garantojnė:

Procedim nė pėrputhje me ligjin;
Vlerėsim i kolateraleve bazuar nė tregun kėrkesė-ofertė;
Nivel sigurie tė lartė lidhur me risqet qė mund tė shoqėrojnė kėtė procedurė.

shape
NE JU OFROJME SHERBIMIN TONE, JU NA JEPNI BESIMIN TUAJ
Shėrbimi pėrmbarimor privat SBS ofron dhe garanton njė shėrbim tė shpejtė dhe efikas lidhur me sekuestrimin & shitjen e pasurive tė paluajtshme tė debitorit tė zbuluara gjatė investigimit tė pėrmbaruesit gjyqėsor privat apo ato pasuri tė cilat janė bllokuar nė favor tė kreditorit pranė Zyrės sė Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme. Duke qenė njė shėrbim i fokusuar te kreditori dhe interesat e tij, zyra e shėrbimit pėrmbarimor privat e ka bazuar strategjinė e ekzekutimit tė pasurive tė paluajtshme nė dy momente kyēe: 

Arritja e ēmimit mė tė mirė tė mundshėm pėr pasurinė e paluajtshme. Vlerėsimi i pasurisė sė sekuestruar ėshtė njė moment shumė i rėndėsishėm i procesit tė ekzekutimit nga i cili varet dretpėrsėdrejti suksesi ose jo i ekzekutimit. Nė kėtė kuptim, duke qenė se qėllimi ynė dhe i kreditorit ėshte njė i vetėm, shlyerja e detyrimit, - shitja e pasurisė sė paluajtshme nė ankand, zyra jonė ka lidhur kontrata bashkėpunimi me ekspertė pasurish tė paluajtshme me eksperiencė tė gjatė nė kėtė sektor, lehtėsisht tė identifikueshėm nga pėrfaqėsuesi i kėsaj zyre shėrbimi pėrmbarimor, falė eksperiencės sė tij tė gjatė nė kėtė sektor.


Shitja e pasurive tė paluajtshme. Shitja e pasurive tė paluajtshme ėshtė finalizimi i gjithė punės dhe pėrpjekjeve tė shėrbimit pėrmbarimor privat dhe pėr kėtė arsye ky shėrbim shfrytėzon tė gjitha burimet e brendshme (punonjėsin e marketingut) dhe tė jashtme (Agjencitė pėr shitjen e pasurive tė Paluajtshme, gazeta, publikimet nė faqen e internetit, e cila ėshtė nė pėrpunim e sipėr etj).
EKZEKUTIMI I PASURIVE TĖ PALUAJTSHME

shape
shape
Copyright © 2011.  All Rights Reserved.