shape
shape
shape
shape
shape
NE JU OFROJME SHERBIMIN TONE, JU NA JEPNI BESIMIN TUAJ
Ligji per Permbarimin Privat
Ligji per Permbarimin Privat

LIGJ
Nr. 10 031, datė 11.12.2008

PĖR SHĖRBIMIN PĖRMBARIMOR GJYQĖSOR PRIVAT

Nė mbėshtetje tė neneve 78 dhe 83 pika 1 tė Kushtetutės, me propozimin e Kėshillit tė Ministrave,

KUVENDI
I REPUBLIKĖS SĖ SHQIPĖRISĖ

VENDOSI:

KREU I
DISPOZITA TĖ PĖRGJITHSHME

Neni 1
Objekti i ligjit

Ky ligj ka si objekt tė pėrcaktojė mėnyrėn e organizimit dhe tė funksionimit tė Shėrbimit Pėrmbarimor Gjyqėsor Privat, kriteret qė duhet tė pėrmbushin shtetasit pėr tė ushtruar detyrėn e pėrmbaruesit gjyqėsor privat, statusin, masat disiplinore, detyrat, pėrgjegjėsitė, tarifat, si dhe marrėdhėniet me institucionet shtetėrore dhe me subjektet e tjera publike dhe private.
Kliko per me shume
shape
Copyright © 2011.  All Rights Reserved.